amerika vatandaşlık

Green Card Alma Şatları Nelerdir?

green card

Amerikan vatandaşı olmadan oturma ve çalışma izni kazanmak günümüzde birçok insanın hayallerinden birisidir. Doğru danışmanlık hizmeti ile Green Card için başvurarak siz de bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her yıl birçok insan yanlış veya eksik başvuru bilgileri nedeniyle diskalifiye olmaktadır. Bu nedenle yapılan başvurunun doğru olması çok önemlidir. Bunların yanı sıra başvuru için aranan şartlara uyumlu olup olmadığınız çok önemlidir. Öncelikle bilinmesinde fayda var ki başvuru için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat bununla birlikte en az lise mezunu olmak gerekir. Uzmanlık istenen bir alanda son beş yıl içerisine olmak üzere en az iki yıl çalışmış olmak gerekir. Bu çalışma süresinin ve niteliğini ispatlar nitelikle belgelere ihtiyaç bulunmaktadır. Çekilişi kazanmak için yaşınızın veya eğitim seviyenizin herhangi bir şans artırıcı unsuru bulunmamaktadır. Yüksek lisans yapıyor olmak ya da üniversite mezunu olmak bu konuda herhangi bir etkiye sahip değildir.

  • Lise mezunu olmak veya lise dengi bir eğitim programından mezun olmuş bulunmak
  • Lise veya dengi okul mezunu olmayanlar için uzmanlık gerektiren bir alanda son 5 yıl içerisinde olmak üzere en az 2 yıl çalışmış olmak aranan şartlardır.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’da oturma izni almak istiyorsanız Yeşil Kart için başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma iznine sahip olmanızı sağlayan Green Card başvuru formu doldurulurken çok dikkatli olmanız gerekir. Amerika Hükümeti resmi nitelikteki web sitesi üzerinden forma ulaşabilirsiniz. Bu kısımda İngilizce yazılı olan formun anlaşılması açısından bir uzmandan yardım almanız faydalı olacaktır. Profesyonel danışmanlık hizmeti veren yerler bu konuda sizlere gereken yardımı sağlayacaktır. Aynı zamanda bu yerler formu en doğru şekilde doldurmanıza yardımcı olarak diskalifiye olmanıza engel olacaktır. Başvuru sırasında istenen kriterlere özgü olarak doğru şekilde fotoğraf eklemeniz gerekmektedir. Genellikle bir ay süren başvuru süreci her yıl Ekim veya Kasım aylarında başlamaktadır.

Green Card Kimlere Verilir?